חוצה בלקן

6-20/10/2018

במסענו בבלקן נבקר בשכיות חמדה, באתרי טבע קסומים בעלי נופים מכושפים, אולם בעיקר נתבונן בפסיפס האנושי המורכב והטעון ביותר באירופה ואולי בתבל. נתוודע לסיפורים, לנרטבים ולמיתוסים של המקומיים שעיצבו את תפיסת עולמם, כמו כן נקרא סיפורים, ונצפה בסרטים שעיצבו את הדימויים והייצוגים של הבלקן.
בחלקו הראשון של הטיול יינתן דגש למוסיקה הייחודית של הבלקן על מקורותיה, גווניה והשפעתה המכרעת על המזרח והמערב. אודי רז, נגן, זמר, מלחין ובין השאר, ממקימי להקת מארש דונדורמה, ינצח על החלק המוסיקלי, כולל הדגמות של שירים ומנגינות.

צוות ההדרכה:
ליאור בר – אנתרופולוג, כותב בימים אלה עבודת דוקטורט בנושא מיתוסים ותהליכי הגדרת זהות באתרי מורשת עולם. מדריך טיולים באזור הבלקן משנת 2000. בשנת 2008 יצא לאור מהדורה מעודכנת של מדריך טיולים שכתב למדינות קרואטיה, סלובניה ומונטנגרו.
אודי רז – נגן טובה וטרומבון, זמר, מלחין ומעבד. ממקימי "מארש דונדורמה", תזמורת כלי נשיפה שמופיעה ברחבי העולם ובבלקן מזה 12 שנים. הקים את הלהקה הווקאלית "הקולות הצפים", מנגן ב"תזמורת המהפכה" ומבצע מוזיקה בלקנית וג'אז מסורתי בהרכבים שונים. מנצח על תזמורת כלי נשיפה בקונסרבטוריון ת"א.
אודי ילווה את תשעה הימים הראשונים.
יסכה הרני – מרצה ויועצת בנושא נצרות מזה שנים רבות במוסדות שונים, למשרדי הממשלה ובסקטור הפרטי. מנהלת את קורסי ההתמחות בנצרות למורי דרך, ופעילה בתחום הדיאלוג הבין דתי בארץ. החלה את דרכה כמדריכה בחברה להגנת הטבע ומאז לא הפסיקה לטייל ולהדריך. בוגרת החוג להיסטוריה והתכנית למדעי הדתות. מומחית בנצרות ובכנסייה האורתודוכסית בפרט.
יסכה תצטרף לטיול מהיום העשירי של הטיול ועד סופו.