top of page

הבלוג של יסכה הרני

חיפוש

האמנם זכות הציבור להגיע לכל חופי הכינרת? גם לאזורים המיועדים לבעלי צרכים מיוחדים כמוני?

עודכן: 28 באוג׳ 2021

זכות הציבור להגיע לכל חופי הכינרת? כך קבע החוק.לעזאזל האוכלוסיה עם הצרכים המיוחדים (ואני בינהם). המחיר של החוק המנגיש את כל החופים הוא כמו תמיד - זוהמה.

אבל לא רק זוהמה, אלא לפעמים גם השחתה.

בחוף הקסום של טבחה יש מי שמגיעים על בסיס קבוע - ואוספים את הזבל של הישראלים. אבל לתקן השחתה - קצת יותר מסובך. מה, להתקין בחזרה צלב שנעקר באלימות ממזבח תפילה של תיירים - זו גם עבודה למתנדבים? הבוקר - פעם נוספת בהיסטוריה של המקום, קמו הנזירים של טבחה וגילו שידיים זדוניות עקרו בכוח את הצלב הקטן על הסלע המשמש כמזבח, אי שם בחוף המיועד לתפילה.


סמינר בהדרכתי : יושבים ומאזינים לשקט הנהדר במתחם הפתוח של טבחה, שמשרת צליינים - כאשר אין קורונה

וכעת... אין צלב. למי הפריע הצלב? השטח הוא טריטוריה של מנזר קתולי!

אבל "זכות הציבור" לעבור בו, כולל זה שהתרגז על קיומו של הצלב.


מבט מקרוב על האבן - משהו התאמץ כדי לשבור את הצלב


אה, נזכרתי - החוף הזה שנקנה לפני מאה חמישים שנים ע"י הכנסייה, מיועד לכל הציבור. למה? כי זו הזכות של הציבור. כך קבע החוק.

ומה עם הזכות של ציבור אחר - לחוות שקט, התאחדות עם טבע וקצת אמונה?מה עם הזכות של אלה שקנו את המקום לפני 150 שנים ומטפחים אותו במאמץ ובאהבה לטובת ציבור אחר - ציבור התיירים שישראל כל כך משוועת לחזרתם, לנוכחותם (ולכספם!)?כמו שיש חוף לנכים - בואו נסכים על סגירתם של חופים אחדים למען אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים:

מתפללים (ליוגה או לאלהים - מה שתבחרו). העיקר שיהיה שקט ונקי, ועם אהבת הטבע והאדם.


את התמונה הנפלאה הזאת, של שפן שהתיישב על המזבח ונשען על הצלב צילם עמית לוטן - איש הקיאקים של הכינרת, אשר גם נתן לתמונה שם משעשע: שפן תאולוגי.

יש לנו גם אנשים נפלאים. קחו לדוגמה את אלכס ודייזי. הם מגיעים לפחות פעם בחודש למלון הצליינים בטבחה, ודבר ראשון - יורידם לנקות את הזוהמה אשר השאירו אלה שנכנסו לשטח תחת החוק של "זכות הציבור".


למעלה: אלכס לא מתעייף לנקות! (אולי מתייאש, אבל לא מפסיק). למטה: החוף לפני והחוף אחרי! מגיע לכולם להנות.
השבוע העברתי הרצאה על משל השומרוני הטוב וקראתי לה "שומרונים טובים". הוכחתי מספרות המקרא ועד ספרות חז"ל - שקיימת ביהדות גם קריאה "להכיל" (המילה המודרנית במקום להגיד "לסבול" או "לקבל") את האחר. יש שומרונים טובים ויש ישראלים טובים.

אתמול ביקרו ישראלים רעים בחוף של טבחה. שוב השחיתו, ושוב השחיתו את פנינו.

כאשר אמצא פרוייקט ראוי להחזיר את הכבוד - הכבוד למקום והכבוד לעצמנו (בהתייעצות עם אנשי טבחה, בעלי הקרקע) - אפרסם.


זה המלון הקסום שאל חופיו נכנסים, לפי חוק. הבעיה היא שיש יותר מדי מבקרים שאינם מעריכים את הפסטורליה המושלמת של המקום הזה. זו אחת ההמלצות הכי חמות שלי לשהות מדיטטיבית, שקטה ומרגיעה. חופשה מושלמת.

חבל שיש אלו שמזהמים, ועכשיו- גם עוקרים צלבים.


 

כאן אתם מוזמנים לשמוע את הרצאתי על משל השומרוני הטוב.

יש שומרונים טובים ויש גם ישראלים טובים (ההרצאה באנגלית, בערך ממחצית הקלטה שלפניכם). אני עדיין מאמינה באנשים. בישראלים, בשומרונים, בנוצרים (גם במוסלמים, רק שהם לא בהרצאה שלי על משלים על "שומרונים טובים"...)

כמובן שמומלץ ביותר להאזין להרצאה הראשונה בקישור הנוכחי, מפיו של האב הישועי, ד"ר דוד נויהאוז. הרצאה שנוגעת ממש באזור זה של הכנרת. https://www.yiscaharani.com/video-gallery


 

ואם דברים טובים... אז הנה ההזמנות שלי לשבועיים הקרובים (אוגוסט 2021):


בתוך כל "המצב" - אני לוקחת פסקי זמן "מהמצב"... פסקי זמן להתאוורר. אני מזמינה לחוות עולם אחר שהוא ממש כאן. מזמינה לחוות לימוד מעשיר של תרבות במרחק נגיעה. קשה להאמין כמה קרוב נמצא העולם האחר... נשארו מקומות אחרונים בסמינרים שלי. אולי אסקפיזם? אולי דווקא מפגש עם מציאות! אבל מציאות קסומה ואחרת, שנמצאת מרחק של כלום מהבית. בלי נתב"ג ובלי טיסות - מובטח מסע בעולם אחר. (תו ירוק וסגול יישמרו בקפידה) הנה הלינקים לסמינרים / לטיסות לעולם שמעבר לדלת ארון הבגדים (בהשאלה מהספר "נרניה"... והמבין יבין...)

סמינרים באכסניה המרונית בעיר העתיקה בירושלים(מחזור ראשון 23-24 לאוגוסט ):

סמינר ירושלים הנוצרית - קדושתה של ירושלים https://www.yiscaharani.com/christianjerusalem

(מחזור שני 24-25 באוגוסט)

תרדמתה של אם האלהים https://www.yiscaharani.com/godsmother

ואחרון חביב בראשית ספטמבר

סמינר "ללכת על המים" - שלושה ימי במלון הצליינים הקתולי במגדלה,(מחזור אחד: 1-3 ספטמבר) אני, ביחד עם פרופ' עוזי ליבנר-

על אמונה ואמנות, תפילה ובתי תפילה ביהדות ובנצרות.

סיורים והרצאות ושהות באחגד מהמקומות המקסימים בארץ. הרשמה לסמינר מגדלה : https://www.yiscaharani.com/magdala

יהיה נקי, שקט ועם חברותא של כבוד וקבלה הדדית: בעלי המקום (הקתולים), עובדי המקום (יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים) ואנשים צמאי דעת ולימוד שבאים להנות מהכנרת בדרכם. איך קראתי להם? אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים.

549 צפיותתגובה 1

1 ความคิดเห็น


Neri Erely
Neri Erely
21 ส.ค. 2564

תודה ליסכה , הישראלי הדתי והמכוער שוב זוקף את ראשו, להזכירכם גם המרד הגדול שהביא לחורבן בית המקדש החל בהתקפות של היהודים שגרו בקיסריה , מקום מושבו של הנציב פלורוס, על שכניהם היוונים.

ถูกใจ
bottom of page